Kanał Obry w Kościanie – magiczne miejsce

Muszę powiedzieć, że wędkowanie na Kanale Obrzańskim bardzo mi się spodobało. Większość moich wędkarskich wypraw to jeziora, głównie z łodzi. Ostatnio gdy byłem na kanale Obry, byłem pod ogromnym wrażeniem otaczającej przyrody, spokoju i ciszy. Po prostu magiczne i urokliwe miejsce.

Na kolejną zasiadkę wybrałem się 24.09.2015r. Nad kanałem byłem około 7.00.
Pogoda była piękna, było ciepło i bezwietrznie. Woda tak jak ostatnio, praktycznie stała w miejscu.

kanał obry w kościanie, blog wędkarski, sposób na lina, dominik mocek

Ostatnio testowałem zestawy, dziś przyszła pora na mieszankę zanętową. Postawiłem dziś na ciężką mieszankę, miałem zamiar wyselekcjonować większą rybę. Zastosowałem glinę wiążącą i rozpraszającą lekko nawilżoną(wiem, że zbyt ciężko, no ale cóż). Zanęta pracująca przy dnie, dodałem trochę fluo. Ziemia z zanętą połączona w stosunku 1:1. Kule podane w kilku konsystencjach, ale dowilżane wodą.

kanał obry w kościanie, blog wędkarski, sposób na lina, dominik mocek

Zestawy zastosowałem ciężkie, 3g spławiki na przyponach 0,12 i haki 14-18.
Wędkowałem na głębokości 1,20m. Zestawy położyłem tak, że cały przypon leżał na dnie. Przynęty które stosowałem to czerwony i biały robak.

kanał obry w kościanie, blog wędkarski, sposób na lina, dominik mocek

Pierwsze brania pojawiły się po 10 minutach, łowiłem piękne płocie i leszczyki. Po około 30 min. pojawił się urodziwy lin. W trakcie wędkowania starałem się nie donęcać ponieważ zauważyłem, że ryby źle reagują na wrzucane kule. Wędkowałem 4,5h, złowiłem 4 przyzwoite liny oraz 2 mniejsze, kilka leszczyków, ładne krąpie i płocie. Waga złowionych ryb to około 8kg. Myślę, że częściej będę gościł nad Kosciańskim Kanałem.