Zawody o Puchar Burmistrza Kościana

Dnia 14.05.2022r. nad Jeziorem Wonieść odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Kościana. Zawody organizowane przez Koło PZW nr 202 Kościan Miasto. Zawody miały charakter otwarty.

Tego dnia było bardzo ciepło, jedyny problem to mocny wiatr, który skutecznie utrudniał wędkowanie.

Blog wędkarski, jezioro Wonieść, łowienie ukleji,

Od początku zawodów nastawiłem się na odławianie uklejek. Wonieść ma to do siebie, że przy odpowiednim ustawieniu ryb i wyselekcjonowaniu większych „okazów” można zrobić spory wynik.

Uszykowałem asekuracyjnie tęgą mieszankę pod baty 5m. Glina wiążąca z zanętą w proporcji 4:1. Do mieszanki dodałem sporo robactwa, kastery, topione grube. Wszystko mocno sklejone. Towar uszykowany pod leszczyki, na wypadek gdyby plan z uklejami nie wypalił.

Blog wędkarski, jezioro Wonieść, łowienie ukleji,

Ukleje ustawiłem od samego początku, niestety porywisty wiatr dał się we znaki.

Łowiłem uklejówkami 4m. W pierwszych 45min splątałem praktycznie wszystkie zestawy. Mocny boczny wiatr powodował częste „pudła” w zacięciach i dodatkowo częste plątanie zestawów. Znalazłem w kasecie jeszcze kilka zestawów długości 3m, musiałem przedłużać żyłki a to niestety powodowało straty czasu.

Blog wędkarski, jezioro Wonieść, łowienie ukleji,

Na szczęście w dalszej części zawodów wpasowałem się do warunków i systematycznie odławiałem ryby. Co 20min donęcałem również bata, w razie gdyby ukleje z jakiegoś powodu zniknęły.

Ostatnie 20min postanowiłem sprawdzić miejsce nęcone pod bata. Ryby również były ustawione, dołowiłem kilka leszczyków i krąpie.

Z wagą 9.560kg udało mi się wygrać całe zawody 🙂 🙂 🙂

Blog wędkarski, jezioro Wonieść, łowienie ukleji,

Muszę również dodać, że duże podziękowania należą się organizatorom tej imprezy. Wszystko było dopięte w każdym aspekcie a to rokuje dobrze na przyszłość 🙂

Udostęnij na:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google
Share on twitter
Twitter